Jiří Trombik

Mgr. Jiří Trombik, absolvent PřF, Ostravská univerzity

Studijní obor Ochrana lesů a myslivost, 4. ročník, katedra ochrany lesa a entomologie

  1. Co vás přivedlo ke studiu doktorského programu na FLD?

Už během studií v Ostravě jsem v několika projektech spolupracoval  s prof. Jaroslavem Holušou na bakalářské a diplomové práci. Po ukončení studií v Ostravě jsme se potom domluvili na pokračování na doktorátu.

  1. Jakou problematikou se v rámci svého studia zabýváte?

Věnuji se především geoprostorovému modelování lesních porostů. V rámci své dizertační práce se zabývám dopadem klimatických změn na lesní ekosystémy v Karpatech.

  1. Pracujete v rámci širšího týmu?

Samozřejmě spolupracuji s kolegy ze své domovské katedry, ale i se spoustou kolegů z ostatních kateder naší fakulty (KLTS, KEL, KZZD A HÚL),  a také s odborníky z Výzkumného ústavu lesního hospodářství a myslivosti, Jíloviště – Strnady  a z Ústavu pro hospodářskou úpravu lesů.

  1. Plní doktorské studium na fakultě vaše očekávání?

Doktorské studium na FLD naprosto předčilo mé očekávání. Samozřejmě jsem si uvědomil, že hodně záleží na vlastním aktivním přístupu. Když máte o zvolený obor zájem, máte šanci dostat se k hodně zajímavým věcem.

  1. Postrádáte něco konkrétního?

Určitě postrádám příjemnou relaxační zónu, ideálně i pro kuřáky.

  1. Máte pocit, že vám doktorské studium na FLD otevřelo dveře do světa vědy?

Já se za vědce tak úplně nepovažuji, spíš bych to označil za otevření dveří do světa předních odborníků v oblasti lesnictví.

  1. Co vám ze studií nejvýrazněji utkvělo v paměti?

Hned po nástupu tady do Prahy účast na konferenci v maďarském Győru. Měl jsem připravenou prezentaci v angličtině, byl jsem nervózní. Mojí sekci těsně přede mnou zahájil student z Oxfordu. Bylo mi nanic. Když jsem pak zdrcený po svém výkonu v angličtině kupoval zpáteční jízdenku, nerozuměli v pokladně ani slovo anglicky a já musel před nádražím oslovovat maďarské slečny, aby mi s pořízením jízdenky pomohly.

  1. Jakou máte představu o svém profesním směřování?

Rád bych zůstal u geoprostorového modelování a geoaplikací možného vývoje lesních ekosystémů a jejich disturbančních režimů.

  1. Váš vzkaz našim budoucím studentům doktorského studia

V současnosti je FLD zřejmě nejrychleji se rozvíjející lesnická fakulta minimálně v rámci ČR. Pokud máte o náš obor zájem, nástupem do doktorského studia určitě neprohloupíte.

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.