Ceny za nejlepší publikační výstupy byly uděleny

Se začátkem akademického roku a přívítáním nových studentů příchází i každoroční ocenění za publikační výstupy doktorandů a zaměstnanců ČZU, které předává rektor univerzity společně s děkany fakult.

V letošním ročníku bylo oceněno celkem 20 doktorandů a z toho 11 míst obsadili studenti FLD, včetně prvních tří příček.

Ceny jsou udělovány na základě stanovených pravidel a student může do soutěže přihlásit více publikačních výstupů - hodnocení těchto výstupů se pak sčítá. Soutěžící mohou přihlásit danou publikaci pouze v jedné z kategorií, soutěžit však mohou jak v kategorii pro doktorandy, tak pro zaměstnance.

Umístění Uchazeči z FLD
1. Ing. Volodymyr Troitsuk
2. Mgr. Jana Ágh Lábusová
3.  Ing. Hana Mrhalová
4.  Ing. Adam Sikora
8. Ing. Tomáš Svoboda
9.  Azadeh Absollahnejad, MSc.
14. Ing. Hana Čekovská
15. Ing. Lukáš Kaplan
16. Mgr. Markéta Nováková
17. Ing. Michal Synek
19. Ing. Miloš Trýzna FLD

V kategorii zaměstnanců byly v souladu s příslušnou směrnicí vybrány 2 výstupy - v obou případech vědecké publikace vědců z FLD:

Čada V, Morissey R, Michalová Z, Bače R, Janda P, Svoboda M Frequent severe natural disturbances and non-equilibrium landscape dynamics shaped the mountain spruce forest in central Europe
Hlásny T, Trombik J, Holuša J, Lukášová K, Turčáni M, Modlinger R et al. Multi-decade patterns fo gypsy moth fluctuations in the Carpathian Mountains and options for outbreak forecasting

Cenu rektora za nejcitovanější článek získal prof. Ing. Miroslav Svoboda, Ph.D. z FLD.