Konference Silva Network na FLD

Ve dnech 26.6. – 28.6.2017 proběhla na naší fakultě výroční konference SILVA NETWORK, tentokrát na téma Forests for university education: examples and experiences.

SILVA Network je síť Evropských lesnických vzdělávacích institucí. Tato síť byla založena v roce 1989 s cílem stimulovat a usnadňovat spolupráci ve vzdělávání v oblasti lesnictví v Evropě.

Konference se zúčastnili zástupci všech významných vzdělávacích lesnických fakult z Evropy, ale také hosté z Asie a zástupci IFSA. Účastníci konference se shodli v závěrečném komuniké na tom, že vzdělávací činnost v lesnictví, i navzdory moderním technologiím, se neobejde bez přímé výuky v lesích. Znění komuniké bude na našich stránkách přístupné po konečném schválení všech účastnických institucí.