Pracovní místa na FLD

Manažer mezinárodních projektů

Děkan Fakulty lesnické a dřevařské České zemědělské univerzity v Praze vypisuje výběrové řízení.

Projektový manažer projektu z OP VVV – junior

Fakulta lesnická a dřevařská ČZU v Praze přijme zaměstnance do projektu EXTEMIT-K. Vhodné i pro absolventy nebo končící studenty.

Office manager/asistentka

Katedra ekologie lesa (Fakulta lesnická a dřevařská ČZU v Praze) hledá Office manager/asistentka

Postdoctoral Position in Forest Ecology

We are seeking a postdoctoral researcher to join our team within the Forest Dynamics Lab of the Department of Forest Ecology. The project is titled “Disturbance regimes as drivers of structural variability, carbon dynamics and biodiversity at multiple geographic scales in primary mountain forests of central and eastern Europe.

Post-doc Researcher in Spectroscopic and Microscopic Methods of Natural and Recycled Materials

We are seeking a postdoctoral researcher to join our team within the Lab of the Department of Wood Processing and Biomaterials.

Post-doc Researcher in Plant Physiology

We are seeking a postdoctoral researcher to join our team within the Physiology section at the Department of Genetics and Physiology of Forest Trees.

Asistentka

Katedra ekologie lesa (Fakulta lesnická a dřevařská ČZU v Praze) hledá asistentku