Rozdrobenost vlastnictví lesa a její dopady na lesnickou politiku

O projektu:

Projekt z finančních mechanismů: NAZV

Číslo projektu: QK1820041

Odpovědný řešitel za FLD: Vilém Jarský

Kontaktní osoba: Vilém Jarský, jarsky@fld.czu.cz

Trvání projektu: 2018-2020

Anotace ČJ/AJ:

Cílem projektu je, v co největším detailu, analyzovat problematiku vlastnictví lesů v České republice. Aktivita je rozdělena do tří oblastí: kvantitativní a kvalitativní analýza vlastnictví, komunikační strategie a legislativa spojená s vlastnictvím lesů včetně institutu OLH. Kvantitativní analýza je založena na kompletních datech katastru nemovitostí vztahujících se k lesním pozemkům. Kvalitativní analýza má za cíl vytvořit základní segmentaci vlastníků lesů, zjistit jejich motivaci k vlastnictví a cíle hospodaření. Pro úspěšnější zacílení nástrojů státní lesnické politiky bude navržena komunikační strategie vůči vlastníkům lesů se zapojením odborných lesních hospodářů a doporučeny legislativní změny související s problematikou vlastnictví lesů.

The aim of the project is to analyse the issue of forest ownership in the Czech Republic in as much detail as possible. The activity is divided into three areas: quantitative and qualitative analysis of ownership, communication strategy and legislation related to forest ownership, including the institute of professional forest manager. The quantitative analysis is based on complete cadastral data relating to forestland. The qualitative analysis aims to create a basic segmentation of forest owners, to determine their motivation for ownership and management goals. A communication strategy towards forest owners with the involvement of professional forest managers will be proposed and legislative changes related to the issue of forest ownership will be recommended, to more successfully target the state forestry policy tools.