Německá spolková nadace pro životní prostředí DBU vypisuje stipendium

Německá spolková nadace pro životní prostředí DBU (www.dbu.de) vypisuje stipendium pro kvalifikované absolventy vysokých škol ve Střední a Východní Evropě zaměřené na různé oblasti tvorby a ochrany životního prostřední.

6 – 12 měsíční pobyty na německých vysokých školách, v podnicích, výzkumných ústavech, nevládních organizacích, úřadech – žadatelé si mohou zvolit sami nebo zajistí DBU dle odborného zaměření žadatele.

Stipendijní pobyt začíná 4 týdenním intenzivním jazykovým kurzem v malých skupinách v Osnabrücku.

Výše stipendia: 1250 EUR měsíčně + náklady na pojištění a intenzivní jazykový kurz.

Zahájení: zpravidla únor a srpen

Podmínky, které musí uchazeč splnit:

• absolvent VŠ v ČR – studium dokončeno před méně než 5 lety – titul Master, Magister, Ing. (bakalář není dostačující)
  • státní příslušník ČR
  • trvalé bydliště v ČR
  • nadprůměrné závěrečné známky
  • téma úzce spojené s životním prostředím, aktuální z pohledu ČR a EU
  • alespoň základní znalost německého jazyka – nutno prokázat
  • v případě vyzvání ze strany DBU k osobním pohovorům – prezentace tématu v německém nebo anglickém jazyce

Termíny pro podání žádosti:  5.3. a 5.9. (každoročně)

Registrace a bližší informace zde.