Splněný sen. Studentka se prošla veletržním stánkem FLD ČZU, který sama navrhla

V neděli 8. 4. 2018 se pro návštěvníky mezinárodního lesnického a mysliveckého veletrhu Silva Regina otevřel nový veletržní stánek Fakulty lesnické a dřevařské ČZU v Praze. Minulý rok jej navrhla studentka Fakulty architektury VUT v Brně Bc. Helena Vostalová v rámci studentské soutěže, kterou organizovala Nadace dřevo pro život. Autorka vítězného návrhu obdržela odměnu 35 000 Kč a také možnost vidět realizaci svého návrhu v praxi.

Poprvé se svým veletržním stánkem mohla Helena Vostalová projít právě tuto neděli na veletrhu Silva Regina v Brně. Z realizace stánku, kterou kompletně zajistil specialista na dřevěné konstrukce Ing. Zbyněk Šrůtek z TIMBER DESIGN s.r.o., byla nadšená. „Je nádherný pocit procházet se pod výstavními rámy a vychutnávat si nejen krásu dřevěné konstrukce a jejích detailů, které díky panu Šrůtkovi dopadly nad moje očekávání, ale i nádhernou atmosféru uvnitř veletržního stánku, kterou, doufám, ocení především jeho návštěvníci," doplnila studentka.

Stánek navštívil téhož dne i děkan Fakulty lesnické a dřevařské ČZU v Praze prof. Ing. Marek Turčáni, PhD.: „Mám radost, že jsme udělali tak významný krok kupředu. Stánek je totiž nejenom velmi inovativní svým konceptem otevření se pro návštěvníky, ale současně je i sexy. Navíc do budoucna budeme stánek dále rozvíjet, zejména co se týče jeho interaktivních možností,“ uvedl děkan.

Projektant a realizátor stánku Zbyněk Šrůtek je s finální podobou stavby, jejíž konstrukce byla vyrobena z českého smrku a podlaha z českého jasanu a modřínu, také spokojen. A to zejména proto, že se podařilo téměř 100% naplnit vítězný návrh. „Aby stavba fungovala staticky správně, museli jsme si jen trochu víc pohrát se spoji. Stánek měl být pevný a zároveň vzdušný, aby se jím dalo na veletrzích dobře procházet. Proto jsou prvky propojeny tuhými rámovými spoji.“ Ty jsou podle Šrůtka vyvinuty speciálně pro tento veletržní stánek a skvěle splňují požadovanou funkci.

Možnost realizovat své nápady v praxi studenti během soutěže velmi oceňovali. „Jsme proto velmi rádi, že jsme se na její organizaci mohli podílet,“ zhodnotila celý projekt Ing. Lenka Trandová, vedoucí soutěže z Nadace dřevo pro život.

Podívejte se na video vytvořené k realizaci stánku: https://www.youtube.com/watch?v=zlHPcbgD-WM