Dny otevřených dveří na FLD

JAK SE U NÁS STUDUJE?

Fakulta lesnická a dřevařská vám otevřela své dveře 20. a 21. ledna 2017. Návštěvníci měli možnost prohlédnout si své budoucí studijní prostředí a dozvědět se více o studentském životě u nás.

Všichni si mohli vyzkoušet simulátor těžebních strojů. Zjistili, že pokácet strom není až tak lehké jak se může zdát. Dále byly k vidění nejzajímavější sbírky (historické zbraně, sbírka zvěře, sbírka dřevin, ukázky chovu tropických brouků a pavouků a mnoho dalšího). Připraveny byly i letuschopné drony, „věštící“ dendrotomograf neboli přístroj na neinvazivní hodnocení zdravotního stavu dřevin, ukázky lovecké hudby na živo a usměvaví zástupci studentských spolků. Představili jsme i zbrusu nový „chrám“ nejen dřevařství – dřevařský pavilon otevřel své dveře a zpřístupnil moderně vybavené laboratoře a učebny. Zde probíhaly i informační přednášky o studiu a studentském životě.

Po celou dobu byli na fakultě přítomni také referenti studijního oddělení a současní studenti, kterých se uchazeči mohli zeptat na cokoli ,co je ze studentského života zajímá.

FOTOREPORT Z PRVNÍHO DNE

FOTOREPORT Z DRUHÉHO DNE