REFOREST: Agrolesnictví v popředí udržitelného zemědělství

Projekt REFOREST si dal za cíl nalézt řešení k překonání hlavních překážek rozšíření evropského agrolesnictví. Posláním projektu je podpora inovací, výměna znalostí a poskytování nových řešení, která umožní zemědělcům v EU a přidružených zemích plnit různé cíle jako jsou produkce potravin, zachycování uhlíku a biologická rozmanitost.

Skvělá zpráva je, že hlavním koordinátorem tohoto projektu je FLD ČZU. Konsorcium zahrnuje 14 institucí napříč celou Evropou.

Název projektu:   Agroforestry at the forefront of farming sustainability in multifunctional landscapes in Europe (REFOREST)
Délka trvání:   48 měsíců (2022-2026)
Konsorcium:   FLD ČZU v Praze (koordinátor), Euro-Mediterranean Economists Association (ES), Inagro (BE), University of Copenhagen (DK), University of Reading (UK), Organic Research Centre (UK), Polish Agroforestry Association (PL), Bonn University (DE), Trakia University (BG), Europroject (BG), Philipps-Universität Marburg (DE), University of Sopron (HU), Dutch International Business Development Cooperative (NL), German Agroforestry Association (DE)
Tým na FLD:   Martin Lukáč (hl. řešitel), Peter Surový, Martin Mokroš, Michal Hrib