Stromolezecký kurz pro studenty ČZU

Fakulta lesnická a dřevařská zajistila pro studenty České zemědělské univerzity v Praze slevu 50% na základní stromolezecký kurz - ARBORISTA. Cena kurzu po slevě je 3 933,- Kč. Kurz proběhne ve dvou termínech (25. - 28. 9. 2018 a 9. - 12. 10. 2018) v Arboretu Fakulty lesnické a dřevařské ČZU v Praze v Kostelci nad Černými lesy. Kapacita každého termínu je omezena na 8 studentů.

Základní stromolezecký kurz ARBORISTA je určen pro začínající a mírně pokročilé stromolezce. Rozsah školení je 32 hodin (8 hodin teorie a 24 hodin praktické výuky). Po absolvování kurzu získají studenti certifikát.

Studenti se mohou přihlásit na bit.ly/STROMOLEZECKY_KURZ_CZU, kde do formuláře zadají slevový kód: d23bbd5e. Na základě vyplněného formuláře bude ověřen status studenta ČZU.

Popis stromolezeckého kurzu:

1) Teoretická část

• vstupní školení pro práce ve výškách dle nařízení vlády č. 362/2005 Sb.  a č. 28/2002 Sb.(zaměření na práci na stromech)
  • teoretické základy stromolezení včetně používaných technik, materiálů a pomůcek

2) Praktická část

• nácvik arboristických uzlů
  • instalace lana do koruny stromu
  • výstup do koruny stromu
  • práce a pohyb v koruně stromu
  • další stromolezecké dovednosti
  • praktický nácvik záchrany zraněného z výstupu a ze stromu