Týden vědy a techniky v online prostředí

Největší vědecký festival v České republice, kterého se naše univerzita každoročně účastní, proběhne od 2. do 8 listopadu 2020. Veškerý online program najdete na zde.

Název přednášky: Moderní trendy v dřevařství v 21. století v souvislosti s klimatickými změnami
Pořádá: Česká zemědělská univerzita v Praze
Akce se koná ONLINE

pondělí 2. 11.
úterý 3. 11.
středa 4. 11.
čtvrtek 5. 11.
pátek 6. 11.
sobota 7. 11.
neděle 8. 11.

Věková skupina: rodiny s dětmi, 2. stupeň ZŠ, studenti SŠ, studenti VŠ, dospělá veřejnost, senioři
Téma: technika a technologie, životní prostředí
Přibližná délka trvání: 90 min

Požadavky společnosti na stále se zvyšující životní úroveň mohou vést ke globálním negativním změnám klimatu. Jedním z možných východisek udržitelného rozvoje je vývoj nových materiálů a technologických postupů, které budou mít co nejmenší negativní dopad na životní prostředí. Vývoji nových typů produktů a moderním trendům zpracování dřeva v návaznosti na potenciální změny klimatu se bude věnovat tento program. Čeká vás přednáška a prohlídky dřevařských laboratoří.

Přednášející:

Ing. Přemysl Šedivka, Ph.D.
Fakulta lesnická a dřevařská

Odkaz na video