Úspěšný studentský hackathon

Nultý ročník Stavebního hackathonu na téma dostupné bydlení přinesl inovativní koncepty, které mohou inspirovat stát i soukromé společnosti k řešení naléhavého problému s nedostatkem dostupného bydlení.
Cena za návrh řešení patří týmu, který nejlépe splnil všechna kritéria soutěže. Získal ji tým z Fakulty lesnické a dřevařské České zemědělské univerzity v Praze (Česká zemědělská univerzita v Praze), který společně s mentorem Michalem Šopíkem ze společnosti Vesper Homes řešil dostupné bydlení v rámci dřevostaveb. „Je vidět, že je tady naděje, všichni tito studenti to dokázali. Musím je pochválit, protože všechny koncepty byly opravdu na úrovni, všichni měli nápady a odvedli kus dobré práce,“ zhodnotil Michal Šopík studentské výkony.
A spokojeni byli i členové týmu ČZU v Praze, jejichž zástupce dal celému hackathonu výborné vysvědčení: „Je to skvělá zkušenost a příležitost k vybočení z komfortní zóny, možnost vyzkoušet si něco kompletně nového a podívat se na problematiku komplexně. Pracovalo se nám výborně, měli jsme skvělý tým i skvělého mentora. Automaticky došlo k rozdělení rolí a byli jsme schopni pracovat jednotlivě i jako celek. Jsme rádi za možnost být tady.“

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.