Vyšla nová kniha o loveckém střelectví

Téměř dvouletá práce má svůj výsledek. Vyšla dvojjazyčná odborná publikace Lovecké střelectví/The Art of Hunt Shooting. Podobná publikace v naší zemi ještě nikdy nevyšla a své si v ní najdou nejenom začínající střelci, ale i odborníci v oboru.

Nová odborná česko-anglická monografie byla vydaná jako limitovaná edice ve spolupráci Fakulty lesnické a dřevařské České zemědělské univerzity v Praze s vydavatelstvím DRUCKVO, spol. s r.o. V publikaci autoři postupují od obecného popisu problematiky loveckých palných zbraní a střeliva, zásad jejich použití a balistických zákonitostí střelby k popisu jejich účinků na živý cíl (zvěř), postavený jak na teoretických základech, tak na praktických zkušenostech. V závěru knihy najdou čtenáři také unikátní slovník odborných pojmů. Kniha je k dostání v Copycentru Fakulty lesnické a dřevařské ČZU nebo v nakladatelství Druckvo.

„Mám velikou radost, že jsme vydání knihy nijak neuspěchali. Poslední měsíce jsme už jen ladili, korektorovali a snažili se vychytat všechny drobné chyby, které každou knihu provází. Nejvíce si ale cením toho, že se nám podařilo vytvořit skvěle fungující tým, složený z významných odborníků z praxe, z odborných firem, které vyrábí pomůcky používané k lovu, nebo celorepublikově působících prodejců, kteří řeší funkčnost produktů z pohledu praktického využití a požadavků uživatelů. I přesto, že s mnohými kolegy spolupracuji již řadu let na výuce našich studentů, tak toto byla pro nás všechny úplně nová zkušenost. Práce v takovémto týmu byla skutečně radost a soudě dle superlativních ohlasů kolegů při křtu knihy si troufám říct, že u jednoho společného díla to neskončí.“, říká autor knihy, docent Vlastimil Hart z Fakulty lesnické a dřevařské ČZU v Praze.

Hart, V.; Hanzal, V.; Helebrant, M.; Hlavačka, Z.; Jirkovský, R.; Kukla, M.; Matějka, O.; Petržela, M.; Snížek, T.; Vosátka, J. Lovecké střelectví/The Art of Hunt Shooting, Česká zemědělská univerzita v Praze, 2021, 224 s., ISBN 978-80-213-3135-8