3D scanner ATOS Compact Scan 12M Essential Line

Jedná se o pohyblivé bezkontaktní zařízení tvořené stereo CCD kamerami s rozlišením 12Mpx a pruhovým projektorem. Tento 3D scanner dokáže snímat objekt s přesností až 0,01mm a měřicí systém Atos je certifikován pro metrologii. Zařízení je umístěno na polohovatelném stojanu a disponuje dvěma měřicími objemy – 300 a 600 mm. Zařízení je vybaveno modrým světlem, díky kterému je možné skenovat bez ohledu na světelné podmínky. Skener využívá metody Fringe Projection, kdy jsou na plochu pomocí laseru promítány přesné pruhy, které se deformují na základě tvaru objektu. Systém ATOS využívá postupu triangulace. Hlavní předností 3D scanneru je vysoké rozlišení při snímání povrchu objektu. Pro zvýšení ergonomie používání přístroje je 3D scanner doplněn o automatickou otočnou podložku, která zajišťuje snímání objektu po přesně vyměřených sekcích.

Umístění: Laboratoř 3D zobrazovacích metod HT010

 

Tiskárna Stratasys F370

Tato tiskárna umožňuje zhotovit velmi přesné prototypy z několika druhů termoplastů. Plně koresponduje s naším 3D scannerem, dokážeme si tedy objekt nasnímat, upravit a následně jej vytisknout dle našich požadavků. Při tisku objektu je využíván základní, stavební materiál a materiál podpůrný.

  

Umístění: Laboratoř 3D zobrazovacích metod HT010

 

SCA3600 ORYX

V případě komplikovanějších modelů na 3D tiskárně je třeba materiál takzvaně vyprat. K tomu slouží zařízení SCA3600, které s použitím chemického roztoku dokáže podpůrný materiál rozpustit a vymýt.

   

Umístění: Laboratoř 3D zobrazovacích metod HT010

 

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.