DR6000 spektrofotometr UV-VIS

Spektrofotometr je přístroj, pomocí kterého se snímají vlnové délky v celém UV a viditelném spektru. Umožňuje zjišťovat transmitanci, absorbanci a koncentraci. Monochromátor omezuje abraci světla a zajišťuje spektrální šířku pásma menší než 2 nanometry. Soustava pásmových filtrů redukuje vnitřní rozptýlené světlo a umožňuje přesnou detekci měřících signálů. Dostupné aplikační balíčky např. pro enzymatické analýzy a kolorimetrii otevírají další aplikační možnosti, včetně analýzy pitné vody či potravinářských produktů.

 

Umístění: 1 ks Genetická laboratoř (genomika, transkriptomika a spektrofotometrické měření) DP312, 1 ks Laboratoř chemického zpracování dřeva a biomateriálů DP314.1

 

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.