Marie Skłodowska-Curie Actions Postdoctoral Fellowships 2024

In collaboration with the Czech, French and Slovak National Contact Points for the Horizon Europe programme, the French Embassies in the Czech Republic and Slovakia are organizing a webinar to inform the academic communities about the European and bilateral tools to support mobility. Come and find out more about opportunities to develop your bilateral partnerships, to find a post-doctoral position or to host a post-doc!

More information and registration on: https://www.ifp.cz/fr/science-et-universite/evenements-6/evenements-9/event3218-marie-sklodowska-curie-actions-postdoctoral-fellowships-2024#/

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.