Aktuality Věda a výzkum

Aktuální hodnoty AIS 2021

V databázi Web of Science byly zveřejněny nové IF a AIS hodnoty.

Stipendijní nabídka - Mexiko 22-23

termín k podání přihlášek je již 14. července

Prodloužení termínu přijímání přihlášek do vybraných doktorských studijních programů

Přijímací řízení pro české i anglické doktorské programy prodlouženo do 2. 9. 2022

Výsledky soutěže slovník roku 2020–2021

3. místo v kategorii "Cena poroty za encyklopedii přírodovědnou"

16. ročník Letní školy statistických metod pro výzkum a výuku

22. - 26. srpna 2022 (klasicky)

15. - 19. srpna 2022 (online)

Call for Grant G-01-2022

Young Scientist Climate Smart Forestry – presentation in EFI annual conference

TROPENTAG 2022

Téma konference: "Může agroekologické zemědělství nasytit svět? Pohled zemědělců a akademické obce"

Zasílání abstraktů do 9.5.

Setkání juniorních vědců 20. a 21.1.2022

Ve dnech 20. a 21. ledna 2022 se bude konat setkání doktorandů a postdoktorandů

Jazykové kurzy pro LS 2021/22

Kurzy jsou určeny pouze pro doktorandy, studenty a zaměstnance ČZU a jsou odborně garantovány KJ PEF ČZU.

Mezinárodní projekt RESONATE z výzvy Horizon 2020

Projekt je koordinován European Forest Institute (EFI).

Propagační brožura vědy a výzkumu

Propagační brožura mapující oblasti vědy a výzkumu FLD.

Call for abstracts for 12th CASEE Conference (2022)

"Sustainable agriculture in the context of climate change and digitalization"
22-24 June 2022 at the State Agrarian University of Moldova, Chisinau, Moldova

Geny regulující tvorbu agregačního feromonu lýkožrouta smrkového odhaleny

Výsledek výzkumu Fakulty lesnické a dřevařské České zemědělské univerzity v Praze.

Využití genetické variability hyperspektrální odrazivosti ekotypů borovice lesní pro selekci jedinců odolných vůči suchu

Multidisciplinární projekt na pomezí genetiky a fyziologie prezentovaný na semináři uskutečněném 16. listopadu v hybridní formě v kampusu University of Florida.

Bayerisch-Tschechische Hochschulagentur - výzva

Výzva k podávání návrhů společných česko-bavorských výzkumných projektů s dobou řešení 2022-2024.

Kaamos symposium 2021

Mode: Hybrid (on campus and online)
Time: December 8 - 10, 2021, starting at 9:00

Projekt HUNTOUR 2020 Evropské partnerství

Zapojte se s námi do výzkumu, který je ve svém oboru unikátní a přinese nové a zajímavé poznatky, na základě kterých bude možné dále rozvíjet lovecký cestovní ruch.

Ocenění mimořádných výsledků výzkumu a experimentálního vývoje za rok 2021

Ing. Zdeněk Vacek, Ph.D. obdržel uznání ministra zemědělství a předsedy ČAZV za kvalitní dosažené výsledky.

FLD podpoří výjezdy 2 studentů doktorského studia v délce 4 měsíců do Íránu

(1 student/2 měsíce) do Íránu v rámci celouniverzitního Erasmus+ projektu kreditové mobility

Knihovna ČZU pořádá Letní webinářovou školu

Letní škola Open science se uskuteční ve dnech 21. – 23. července 2021 formou tří webinářů.