Wildlife tourism in EU countries

V termínu od 10. do 12. 10. proběhl na naší fakultě intenzivní kurz v anglickém jazyce zahraniční profesorky Milosavy Matejević na téma Wildlife tourism in EU countries. Cílem kurzu bylo seznámit studenty s oblastí turistiky za divokou zvěří. Wildlife turistika je součást cestovního ruchu založená na setkání s nedomestikovanými zvířaty buď v jejich přirozeném prostředí, popřípadě i v zajetí. Divoká zvěř globálně přitahuje velmi velké množství turistů, je ekonomicky výhodná a může přispět k rozvoji venkovských lokalit.