CLIMB-FOREST cílí na změnu strategie hospodaření v evropských lesích

Identifikovat udržitelné cesty a alternativy hospodaření pro evropské lesnictví, které zmírňují změnu klimatu, udržují a posilují biologickou rozmanitost a další životně důležité ekosystémové služby a poskytují obnovitelné materiály pro udržitelné biohospodářství, to bude hlavním cílem mezinárodního projektu CLIMB-FOREST. Jeho dlouhodobý dopad míří na změnu postoje v procesu tvorby politiky v EU a ovlivnění lesníků tak, aby přijali nové strategie hospodaření v lesích.

FLD ČZU je spoluřešitelem tohoto projektu. Celé konsorcium zahrnuje 18 institucí z různých evropských zemí.

Název projektu:   CLImate Mitigation and Bioeconomy pathways for sustainable FORESTry (CLIMB-FOREST)
Délka trvání:    54 měsíců (2022-2027)
Konsorcium:    LUNDS UNIVERSITET (koordinátor, SE), NORSK INSTITUTT FOR BIOOKONOMI (NO), KATHOLIEKE UNIVERSITEIT LEUVEN (BE), KARLSRUHER INSTITUT FUER TECHNOLOGIE (DE), OPPLA EEIG (NL), HELSINGIN YLIOPISTO (FIN), ÚSTAV VÝZKUMU GLOBALNÍ ZMĚNY AV ČR VVI (CZ), UNIVERSIDAD DE ALCALA (ES), HELMHOLTZ-ZENTRUM FUR UMWELTFORSCHUNG GMBH – UFZ (DE), LUONNONVARAKESKUS (FIN), GEORG-AUGUST-UNIVERSITAT GOTTINGEN STIFTUNG OFFENTLICHEN RECHTS (DE), FUNDACION CENTRO DE ESTUDIOS AMBIENTALES DEL MEDITERRANEO (ES), UNIVERSITAT DE BARCELONA (ES), EIDGENOESSISCHE TECHNISCHE HOCHSCHULE ZUERICH (CH), FLD ČZU v Praze (CZ), INSTITUT EUROPEEN DE LA FORET CULTIVEE (FR), UNIWERSYTET ROLNICZY IM. HUGONA KOLLATAJA W KRAKOWIE (PL), SELVIK BRUK (NO)
Tým za FLD:    Miroslav Svoboda (hl. řešitel), Martin Mikoláš