Aktuality Projekty a spolupráce s praxí

Lesník včera a dnes

Výtvarná soutěž u příležitosti 17. ročníku Týdne lesů

Projektový meeting LIFE Adapt Brdy: Nastartování procesů k přírodě blízkému hospodaření

První úspěšný rok mezinárodního projektu zhodnotili účastnici na projektovém setkání.

Zimní arboristická konference

„„Staré stromy v novém světle“

Novinky z REFOREST & DIGITAF Workshop č. 2: Inspirující setkání na Permafarmě Jagava

Jedinečná příležitost pro odborníky, farmáře a všechny zainteresované v oblasti agrolesnictví

Online workshop Awareness Raising in and about Old-Growth Forests

1. prosince 2023, online

Smyslem workshopu je inspirovat a propojit zájemce, kteří budou spojovat další lidi s lesem.

WILDLIFE seminář na FLD ČZU v Praze

Praha, 21. listopadu,

14:00 DP 410

Využití domácích taxonů bříz

Konference Využití domácích taxonů bříz

Fakulta získala další dva projekty HORIZON EUROPE

Mezinárodní projekty TRANSFORMIT a BOOST4BIOEAST spadají do kategorie Koordinační a podpůrné akce.

Nové projekty HealthyForestRegions a BIOECO-UP jsou v plném proudu

Dva mezinárodní projekty Interreg CENTRAL EUROPE se rozběhly na FLD v první polovině roku.

Druhý projektový meeting ReForest: Silná spolupráce a konkrétní pokrok

Setkání 14 partnerů z 10 evropských zemí

Přednáška Management inovací

Přednáška Prof. Dr. Gunther Herra

Unikátní dřevěná památka ze 14. století

Vědci z Fakulty lesnické a dřevařské České zemědělské univerzity v Praze se podílejí na průzkumu Tajemné Madony z Havraně.

LIFE ADAPT BRDY: Brdské lesy čeká přechod na přírodě blízké hospodaření

Rozběhl se nový mezinárodní projekt, který si klade za cíl změnit způsob hospodaření v lesích.

Seminář s předsedou Grantové Agentury ČR prof. Petrem Baldrianem

Praha, 16. února VŠE/online

Brno, 1. března MUNI/online

OptFORESTS, nový projekt Horizontu Evropa ke zvýšení rozmanitosti a odolnosti budoucích evropských lesů

Pětiletý projekt má za cíl podpořit ochranu a udržitelné využívání lesních genetických zdrojů v Evropě tváří v tvář environmentálním a společenským výzvám.

wildE: Evropský projekt pro posouzení ekologické obnovy prostřednictvím přístupu „rewilding“

Navrácení krajiny divoké přírodě jako možné řešení obnovy ke zmírnění negativních dopadů změny klimatu a biologické ztráty rozmanitosti.

Nový evropský projekt, který změní způsob hospodaření v lesích

Projekt programu Horizon Europe spojuje nejnovější výzkum, data, modelování a techniky hospodaření v lesích na podporu lesů v Evropě.

Byl zahájen projekt CEE2ACT

Projekt na podporu 10 států střední a východní Evropy při rozvoji strategií cirkulární bioekonomiky v rámci programu Horizon Europe.

Kreditová mobilita – spolupráce s Íránem