Erasmus+

Naše fakulta se po několikaleté pauze zapojila do tzv. kreditové mobility KA 107, která je součástí programu Erasmus+. Díky získanému projektu je možné, aby vzdělávací instituce z programové země (tj. České republice) vyslala studenty a zaměstnance do obdobných institucí mimo země EU. Naopak íránská strana vyšle studenty a zaměstnance na nějakou dobu k nám na FLD. V rámci probíhajícího projektu Erasmus+ kreditové mobility podporuje Fakulta lesnická a dřevařská výjezdy studentů doktorského studia a zaměstnanců do Íránu a příjezdy íránských profesorů a doktorandů na lesnickou fakultu. Partnerskou univerzitou je v  tomto projektu University of Tehran, Faculty of Natural Resources (University of Tehran (ut.ac.ir).

Všechny mobility jsou financovány z prostředků programu Erasmus+.

Projekt trvá celkem 36 měsíců, tj. od 1.8.2019 do 31.7. 2022. Do konce července 2022 musejí být všechny mobility ukončeny. Z University of Tehran se v termínu od 7.4. do 6.5. uskutečnily mobility tří íránských profesorů. Dr. Davood Efhamisisi je odborným asistentem Ústavu vědy a technologie dřeva a papíru s odbornými znalostmi z oblasti ochrany dřeva. Dr. Efhamisisi uskuteční svou měsíční stáž na Katedře zpracování dřeva a biomateriálů, jeho školitelem je doc. Ing. Miloš Pánek, Ph.D. Docent Reza Oladi z Ústavu vědy a technologie dřeva a papíru. Docent Oladi je odborníkem v oblasti biologie a ochrany dřeva. Dr. Oladi bude v rámci své stáže spolupracovat s Katedrou zpracování dřeva a biomateriálů, jeho školitelem je doc. Ing. Aleš Zeidler, Ph.D. Dr. Parviz Fatehi je odborným asistentem na Katedře lesnictví a lesní ekonomiky. Zabývá se oblastí GIS a metodik dálkového průzkumu Země. Školitelem doktora Fatehiho je doc. Ing. Peter Surový, Ph.D. z Katedry hospodářské úpravy lesů.

Íránští hosté se na Fakultě lesnické a dřevařské seznámili s probíhajícími projekty, navštívili laboratoře fakulty, proběhla setkání s profesory a studenty, kde kolegové z Íránu představili nové experimenty týkající se úprav dřeva a nových laboratorních technik.

Na programu byla také přednáška o dálkovém průzkumu země pro strukturální a funkční atributy lesa, školení o nových zařízeních a technikách dálkového průzkumu Země a představení akademických, sociálních a průmyslových aspektů lesnictví a dřevařských věd/technologií v Česku íránským partnerům a naopak. Projekt bude pokračovat následnou návštěvou jednoho doktoranda a několika zaměstnanců FLD v Íránu.

 

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.