Inovativní cesty efektivního zapojení dívek a mladých žen do lesnictví budou řešeny v rámci projektu Fem2forests

Od ledna se rozběhl na naší fakultě nový mezinárodní projekt z programu Interreg Danube Region.

Fem2forests si klade za cíl rozvíjet inovativní profesní dráhy pro dívky a mladé ženy, posilovat lesnické vzdělávací instituce s ohledem na různé pohledy na genderovou problematiku a vytvářet rámcové podmínky pro efektivní integraci žen do různých úrovní lesnických organizací a relevantních trhů práce.

K dosažení těchto cílů se koncept Fem2forests řídí interaktivním inovačním modelem s mnoha zúčastněnými stranami, který pokrývá kariérní cesty v lesnictví od rané fáze orientace až po vedoucí pozice.

FLD na tomto projektu spolupracuje jako partner projektu spolu s dalšími 14 partnery z devíti zemí Evropy. Jako koordinátor projektu zde vystupuje Slovinský lesnický institut.