Odborný seminář - Lesmistr František Rang

Fakulta lesnická a dřevařská ČZU v Praze a rodiny Kinských a Kinských dal Borgo srdečně zvou na odborný seminář

Lesmistr František Rang

který se koná 22.9.2022 od 9 hodin na zámků Žďár nad Sázavou.

Současné klimatické a přírodní změny nutí lesníky hledat nové postupy hospodaření. Můžeme hledat řešení i v minulosti?
Odborný seminář představí výzvy budoucnosti lesního hospodářství v kontextu historického vývoje lesnictví v českých zemích.

Přednášející:

Michal Hrib: „Tereziánské lesní řády v kontextu vývoje habsburské monarchie v 18.století

Roman Modlinger: „Paralely mezi současnou kůrovcovou kalamitou a meziválečnou gradací bekyně mnišky

Jiří Svoboda: „Potřeba změny lesního zákona, jako podmínka zlepšení stavu lesů v ČR

Robin Ambrož: „Křivoklátské pařeziny

Vladimír Hanzal: „Vývoj vztahu ke zvěři v souvislosti s rozvojem lesního hospodářství

Róbert Marušák: „Těžební úprava – prostředek udržitelného hospodaření?

a další.