Spolupráce s Národním památkovým ústavem v Praze

Katedra zpracování dřeva a biomateriálů zahájila dlouhodobou spolupráci a výzkumem pomáhá určit optimální variantu šindelů určených pro renovaci památek na území ČR.

Cílem naší fakulty je neustále rozvíjet spolupráci s praxí. Katedra zpracování dřeva a biomateriálů FLD ČZU zahájila dlouhodobou spolupráci s Národním památkovým ústavem v Praze. Na začátku roku 2021 byly do exteriérové expozice do stojanů na střeše Dřevařského pavilonu FLD umístěny různé typy vzorků šindelů. Průběžně budou hodnoceny změny jejich vlastností a na základě testů bude vybrána nejtrvanlivější varianta. Věříme, že tímto výzkumem společně pomůžeme určit optimální variantu šindelů určených pro renovaci památek na území ČR.