ERDF II Prague

Celkové způsobilé výdaje FLD 8 625 196,30 CZK
Datum realizace projektu 1.1.2020 – 31.12.2022
Název operačního programu Operační program Výzkum, vývoj a vzdělávání

Cílem projektu je zkvalitnění vzdělávací infrastruktury a elektronických informačních zdrojů (EIZ) na ČZU v Praze za účelem zajištění vysoké kvality výuky a zlepšení přístupu znevýhodněných skupin ke vzdělávání. Zrekonstruované prostory, modernizované vybavení, stejně jako nově pořízené EIZ přispějí k vyšší kvalitě vzdělávacích aktivit ČZU v Praze a budou mít pozitivní dopad na cílovou skupinu – pregraduální studenty ČZU v Praze. Cílem projektu je vhodně doplnit a infrastrukturně zajistit realizované aktivity komplementárního projektu ESF II (Zvýšení kvality studia na ČZU) v přímou vazbou na výuku (a praktickou výuku) a přímým dopadem na studenty. Realizované investice budou mít přímý dopad na zlepšení výuky pregraduálních studentů využitelnou při jejich následném uplatnění v praxi. Pomocí těchto aktivit bude dosaženo multiplikačního efektu.

FLD implementuje následující klíčovou aktivitu:

KA 4 – Infrastrukturní zajištění výuky

Jedná se o klíčovou aktivitu Fakulty lesnické a dřevařské na ČZU v Praze, jejímž cílem je infrastrukturně podpořit aktivity financované z komplementárního projektu ESF výzvy pro vysoké školy II, čímž primárně dojde ke zvýšení kvality a profilace vzdělávacích aktivit a zvýšení studijních programů zaměřených na praxi.

Nové vybavení velmi výrazně doplní vybavení pořízené v posledních pěti letech na FLD. Bude se jednat o vybavení, které dosud při výuce nebylo využíváno, případně je již velmi zastaralé. Jedním z klíčových cílů vedení FLD je zajišťovat infrastrukturní vybavení pro zajištění výuky, která bude reagovat a odrážet aktuální trendy v lesnictví a dřevařství.

Infrastruktura pořizovaná s cílem zajistit kvalitní e-learningové vzdělávání reaguje na mnohé požadavky především studentů kombinovaného studia. Jedná se o metody, které jsou v moderních vzdělávacích institucích běžné a FLD považuje za nutné tyto trendy následovat.

Pořizovaná infrastruktura bude využita čtyřmi způsoby:

• S cílem zlepšení přístrojů pro nové e-learningové metody výuky
  • S cílem podpořit předměty v rámci modernizovaného studijního programu Lesní inženýrství
  • S cílem ukázat studentům praktické využití přístrojů při výuce v laboratořích
  • S cílem ukázat studentům praktické využití přístrojů v lese

Společným jmenovatelem využití všech přístrojů je podpora studentů bakalářských a magisterských studijních programů v oblasti lesnictví, a to jak prezenčního, tak kombinovaného studia. Konkrétní použití každého jednotlivého přístroje je uvedeno v popisu tohoto přístroje.