Proof of concept III.

Název projektu Realizace proof-of-concept aktivit ČZU na podporu transferu technologií a znalostí do praxe
Zkrácený název projektu Proof of Concept III.
Příjemce Česká zemědělská univerzita v Praze
Celkové způsobilé výdaje       39 628 404, 99 CZK
50 % EU 19 814 202, 49 CZK
40 % Veřejné zdroje   15 851 362 CZK
10 % Vlastní kofinancování 3 962 840, 50 CZK
Celkové způsobilé výdaje FLD 8 854 905 CZK
Datum realizace projektu      1.1.2019 – 30.6.2021
Název operačního programu Operační program PRAHA – PÓL RŮSTU ČR

Smyslem projektu je podpora transferu technologií a znalostí na ČZU a tím – s ohledem na velikost a význam této vysoké školy – na podporu procesu přenosu znalostí a technologií v Praze a ČR obecně. Jeho realizace přispěje k osvojení potřebných praktických zkušeností pracovníky ČZU, které budou později využívat při svém dalším působeni v oblasti transferu technologií a znalostí.

Projekt se zaměřuje na fázi proof-of-concept, která je kritickou pro celý další průběh procesu transferu technologií a znalostí. Cílem projektu je prověření 10 komercializačních záměrů (proof-of-concept) vzniklých na ČZU a formulovaných jejími pracovníky. FLD implementuje následující dva komercializační plány:

KZ4: Smart point for smart city

KZ6: Model správy a rozvoje ovocných sadů jakožto významných městských ekosystémů

Díky realizaci projektu získá ČZU rovněž cenné zkušenosti, které dále využije ve svých budoucích aktivitách v oblasti transferu technologií a znalostí z akademické do aplikační sféry s cílem zvýšení úspěšnosti, efektivity a intenzity tohoto procesu.