Růstové komory Walk-in FytoScope FS-WI

V šesti růstových komorách od výrobce PSI je možné nastavit nezávisle na sobě teplotu, relativní vlhkost vzduchu, koncentraci CO2. Díky přídavnému externímu osvětlení Mars Hydro TS3000 Quantum Board také intenzitu a spektrální složení světla (blue, red, far-red). Každý z těchto parametrů může mít individuální průběh v čase. Lze nastavit např. libovolné křivky režimu osvětlení (postupné zvyšování a snižování intenzity, napodobující rozednívání a stmívání), různé režimy teploty a vlhkosti, a tak simulovat různé klimatické scénáře a studovat působení stresových podmínek na rostlinu a její interakci. Každá z komor je opatřena senzorem FluorPen pro ruční i automatické měření fluorescence. Výška 2 m a objem 2,8 m3 každé z šesti růstových komor umožňuje pěstovat velké množství sazenic vč. odrostků dřevin. 

 

Umístění: Ekofyziologická laboratoř s růstovými komorami L046

 

Půdní vlhkoměr se senzorem TDR

Tento vysoce přesný vlhkoměr se senzorem TDR (Time-domain reflectometry) od společnosti IMCO, GmbH. využívá neinvazivní metodu měření půdní vlhkosti. Čidlo se vsouvá do speciální trubičky trvale instalované v květináči. Nedochází tak k penetraci půdy a potenciálnímu mechanickému poškození kořenového systému, jak je tomu u konvenčních vpichovacích vlhkoměrů.

Umístění: Ekofyziologická laboratoř s růstovými komorami L046

 

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.