Tomograf Siemens Scope Power

Jedná se o multidetektorový přístroj s 16 řadami detektorů a výkonným PC se softwarovým vybavením. V medicíně je známý jako CT.

Konkrétní využití na naší fakultě se nachází v zobrazování preparátů/kadáverů obratlovců různé velikosti od kachny až po srnce. CT je ovšem schopno zobrazit jakýkoliv předmět biologické povahy – paroží, kořenový systém rostlin, strukturu dřeva a jeho produktů či samostatných orgánů, např. srdcí. Také je možné ho používat k forenzním účelům z oboru terminální balistiky buď přímo na střelené zvěři či balistickém gelu a hodnotit tak účinky střely.

  

Umístění: Laboratoř výpočetní tomografie HT106

 

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.