Jaroslav Kubišta

Ing. Jaroslav Kubišta, Ph.D.

ředitel, Ústav pro hospodářskou úpravu lesů Brandýs nad Labem

Na Fakultě lesnické a dřevařské ČZU v Praze jsem začal studovat ještě v minulém tisíciletí a jak moc se od té doby změnilo lze ilustrovat třeba na tom, že fakulta tehdy sídlila v malé, dnes již neexistující budově, která stála zhruba v místech dnešní rozšířené Provozně-ekonomické fakulty. V porovnání s dnešním zázemím fakulty to byly doby skromné, ale to vůbec nic nemění na tom, že mi studium dalo do života hodně potřebného a že na ty časy moc rád vzpomínám.

Po skončení studia jsem nastoupil do Ústavu pro hospodářskou úpravu lesů, kde jsem až na krátké přerušení dodnes. Měl jsem možnost zde vystřídat celou řadu pracovních pozic a na každé jsem do určité míry těžil z toho, co jsem se naučil na fakultě.

Velkým přínosem pro mne jsou i zkušenosti a znalosti nabyté v průběhu mého doktorského studia, které jsem ukončil nedávno na stejné fakultě. Během tohoto studia jsem jednak už mohl těžit z lepšího zázemí fakulty, ale hlavně z dvaceti let zkušeností ze zaměstnání, díky čemuž se mi studovalo úplně jinak.

Začínajícím studentům bych určitě doporučil, aby se škole snažili věnovat co nejvíce, ale aby zároveň hledali každou možnost, jak získat zkušenosti v praxi, protože ty pak podle mého názoru dávají učení úplně jiný rozměr.

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.