Matúš Kocián

Co Vás přivedlo ke studiu na FLD ČZU?

Ke studiu na FLD ČZU mě přivedlo to, že tam působilo několik mých kolegů, s nimiž se znám ze studií na PřF UK. Dále mě na této fakultě zaujalo velmi přátelské a kolegiální prostředí.

 

Čím Vás oslovila entomologie, které se intenzivně věnujete?

Entomologie mi byla vrozena, takže jsem se o hmyz zajímal již od cca šesti let. Zde bych vás odkázal na mou knihu, která nedávno vyšla (viz odkaz https://eshop.cirkev.cz/knihy/zehnam-veskere-bozi-haveti_12109 ), Žehnám veškeré Boží havěti, kde entomologii a mému vztahu k ní je věnována celá kapitola. Dočtete se tam také, že nyní se už entomologii tak intenzivně nevěnuji, protože mým povoláním je duchovní služba kněze v Římskokatolické církvi. Entomologii už dělám jen jako koníček a odreagování.

 

Co byste doporučil současným studentům a uchazečům o studium?

Současným studentům a uchazečům o studium bych doporučil, aby je to, co dělají, skutečně bavilo a nedělali to pro peníze. Ať nesklouznou do mentality byznysu a honby za ziskem, nenechají se vláčet propagandou, ale ať jsou opravdu duchovně svobodní, mají ušlechtilé ideály, radost ze života a z toho, co dělají. Ať přemýšlejí o tom, proč tady vlastně jsou a jaký je smysl jejich života i světa, který nás obklopuje.

 

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.