Radim Löwe

Ing. Radim Löwe studoval na naší fakultě v letech 2011 - 2014 bakalářský obor Provoz a řízení myslivosti a v roce 2016 absolvoval na FLD navazující magisterský obor Lesní inženýrství. V současné době je doktorandem na Katedře lesnických technologií a staveb. Tématem jeho disertační práce je harvestorová technologie. Zároveň pracuje na fakultě na Marketingovém oddělení, kde se zabývá komunikací s uchazeči o studium na FLD, lesní pedagogikou a lesnickou soutěží Mladí lidé v evropských lesích - YPEF.

K přírodě a lesnictví mám vztah již od útlého mládí. Vyrůstal jsem na vesnici a o vybudování mého kladného vztahu k přírodě a lesnictví se zasloužili zejména prarodiče. Za to bych jim rád poděkoval. Nejužitečnější na oboru považuji odbornost většiny vyučujících, jejich schopnost zaujmout a předat své znalosti, dále možnost cestování a další benefity, které studium na FLD nabízí (např. stipendijní programy). Studium na FLD bych určitě doporučil, zároveň bych všem poradil, aby se nebáli a využili možnosti cestování, které FLD nabízí (Erasmus+, letní školy). Získáte tak cenné zkušenosti, nové přátele, zlepšíte se v cizím jazyce a poznáte jiné kultury. K přípravě na přijímací zkoušky bych uchazečům doporučil, aby se seznámili se vzorovými testy na stránkách FLD a podle jejich obsahu zaměřili svou přípravu. Do dalšího studia je potom důležité mít zájem studovat, prostě chtít. Pokud vás nějaký předmět nadchne, určitě se nebojte zeptat na příslušné katedře, jestli by nebylo možné pomáhat při nějakém výzkumu, který se dané problematice věnuje. Tak se můžete v určitém směru specializovat a zároveň vás FLD může finančně podporovat v rámci svých stipendijních programů.

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.