Matyáš Dřevo

Ačkoliv od mládí mám velmi kladný vztah k přírodě a v lese trávím hodně času, na Fakultu lesnickou a dřevařskou jsem se dostal poměrně náhodou. Po vystudování gymnázia byla totiž FLD až mojí druhou volbou VŠ. Nastoupil jsem do prváku na bakalářský obor Hospodářská a správní služba v lesním hospodářství s úmyslem studovat pouze rok a poté se znovu hlásit na UK v Praze. Nakonec si mě však ČZU a lesárna získala natolik, že jsem v roce 2016 úspěšně dokončil bakalářské studium a nastoupil i na navazující Lesní inženýrství.

Na lesárně jsou asi nejlepší terénní cvičení, kdy se pravidelně přímo v terénu dozvíte veškeré informace ohledně lesa. Z těch jsem si i celkově odnesl nejvíce. A ještě je na nich sranda.

Budoucím studentům bych doporučil hlavně pokorný přístup ke studiu, nikdo tu není zvědavý na arogantního všeználka. Všichni studenti jsou zde vstřícní a jsou vždy ochotni navzájem si pomoct.

Mimo vzdělání mi univerzita poskytuje i prostor si rozjet vlastní podnikání. Při denním studiu děláme v rámci podnikatelského inkubátoru PointOne projekt pro psy – Dogsie.

Fakulta lesnická a dřevařská je fakulta specifická v tom nejlepším slova smyslu a jsem hrdý, že jsem jejím studentem. Jsem živoucím důkazem toho, že člověk nemusí chodit v zeleném, aby se u nás na fakultě cítil jako doma.

Rozhovor o Dogsie

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.